Dzielnicowy bliżej nas

Spotkania edukacyjne dzielnicowych z uczniami Salezjańskiej Szkoły Podstawowej

Zgodnie z założeniami programu "Bezpieczna więź" policjanci sierż. Kamila Borowska i mł. asp. Hubert Wilk, wraz z uczniami klas policyjnych XVIII L.O, przeprowadzili spotkania edukacyjne dla uczniów Salezjańskiej Szkoły Podstawowej.

W trakcie spotkań omówiono zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Uczniowie klas policyjnych przedstawili prezentację, która miała na celu ukazanie niebezpieczeństw, jakie czyhają na młodzież podczas korzystania z portali społecznościowych a także gier typu „multiplayer online”. Zwrócono uwagę na zawierane w Internacie znajomości z osobami, które mogą podawać się za rówieśników.Przedstawiono także film edukacyjny pokazujący sposoby działania oszustów. Funkcjonariusze podkreślili fakt, że nigdy nie jesteśmy pewni kto siedzi po drugiej stronie „internetowego łącza”.

W spotkaniu wzięły również udział panie psycholożki oraz szkolny pedagog. Zapoznały one młodzież z telefonem zaufania oraz internetowymi stronami pomocowymi skierowanymi do dzieci (gdzie mogą zgłaszać się z problemami) a nawet porozmawiać gdy tylko tego potrzebują. W spotkaniach wzięli udział uczniowie z klas IV – VII SP oraz gimnazjum, prelekcje podzielone na 5 odrębnych grup wiekowych.

Dzielnicowi IV Rewiru życzą wszystkim bezpiecznego korzystania z Internetu!