Dzielnicowy bliżej nas

Dzielnicowi z Widzewa na zajęciach w przedszkolu Promyczek

W dniu 18 kwietnia 2018 roku dzielnicowi IV Rewiru Dzielnicowych VI Komisariatu Policji KMP w Łodzi sierż. Kamila Borowska i mł. asp. Hubert Wilk odwiedzili dzieci uczęszczające do Przedszkola Promyczek przy ul. Wacława 46 w Łodzi. W spotkaniu uczestniczył także Kot Prewencjusz.

W trakcie wizyty policjanci przedstawili dzieciom opracowane przez KWP w Łodzi filmy instruktażowe dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w domu czy podczas spotkania z obcą osobą. Porozmawiali takze o tym jak należy bezpiecznie bawić sie na drodze. Dzieci mogły poćwiczyć przechodzenie przez jezdnię, kiedy nie działają sygnalizatory, a ruchem na skrzyżowaniu kieruje policjant. Podczas spotkania znalazł się także czas na konkurs z nagrodami za najlepiej zaprezentowaną pozycję żółwika.

Dzielnicowi spotkali się rownież z dyrekcją i nauczycielami, z którymi rozmawiali o problemach i zagrożeniach jakie wynikają z otoczenia placówki. Policjanci przedstawili zebranym zasady współpracy z terenowym dzielnicowym. Spotkanie zaowocowało zacieśnieniem współpracy z dyrekcją placówki i planem współnej wycieczki do Oddziałów Prewencji w Łodzi.