ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Aktualności

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS!

21.06.2017 r. w Pasażu Schillera odbyło się niecodzienne wydarzenie w historii łódzkiej Policji. Mieszkańcy miasta mieli niezwykłą możliwość osobistego spotkania z Komendantem Miejskim Policji w Łodzi, który zachęcał młodych ludzi do wstąpienia w niebieskie szeregi.

Inspektor Paweł Karolak rozmawiał z przechodniami i zachęcał młodzież do wstąpienia w szeregi mundurowych. Wydarzenie poprzedził briefing z przedstawicielami lokalnych mediów. W swoich wypowiedziach dla dziennikarzy szef łódzkiej Policji podkreślał wyjątkowość służby funkcjonariuszy na tle innych zawodów. Zaznaczył fakt, iż praca ta niesie wiele wyzwań ale jednocześnie daje wielką satysfakcję. Przypomniał także, iż bycie policjantem to gwarancja stabilnego zatrudnienia i szansa na ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy filmów i prezentacje multimedialne ukazujące specyfikę służby w różnych pionach pracy policyjnej.

W spotkaniu uczestniczyli dzielnicowi - „policjanci pierwszego kontaktu”, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, przewodnicy psów służbowych. Osoby zainteresowane podjęciem nauki w szkołach policyjnych mogły w rozmowach z funkcjonariuszami Wydziału Kadr i Szkolenia poznać szczegóły rekrutacji. Obecność służb mundurowych na ul. Piotrkowskiej wzbudziła duże zainteresowanie przechodniów, którzy chętnie rozmawiali na temat specyfiki służby zadając policjantom wiele pytań. Mieszkańcy z uwagą zapoznawali się z przygotowanymi materiałami informacyjnymi, mieli także możliwość obejrzenia z bliska wnętrza i wyposażenia radiowozów służbowych.

Jak zawsze Komenda Miejska Policji w Łodzi mogła liczyć na życzliwość i wsparcie pedagogów oraz uczniów klas policyjnych XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego podczas realizacji projektu. Nie zabrakło również, tak lubianego przez najmłodszych, kota Prewencjusza - maskotki Komendy Miejskiej Policji w Łodzi który chętnie pozował z dziećmi do zdjęć.