Aktualności

Obchody Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi

21 lipca 2017 roku odbyły się miejskie obchody Święta Policji. Tegoroczne uroczystości, zainaugurowała msza święta w intencji policjantów w Parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Następnie funkcjonariusze, pracownicy cywilni i zaproszeni goście wzięli udział w ceremonii wręczenia odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie policyjne na placu przed nową siedzibą I Komisariatu Policji KMP w Łodzi.

Podczas apelu do rąk wyróżnionych trafiły odznaki resortowe „Zasłużony Policjant”. Obecni na placu funkcjonariusze odebrali z rąk przełożonych gratulacje i awanse na wyższe stopnie policyjne.

Ogółem z okazji tegorocznego Święta Policji wyższe stopnie policyjne odebrało 524 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, w tym:

33 w korpusie oficerów, w tym 10 kobiet;
228 w korpusie aspirantów, w tym 45 kobiet;
205 w korpusie podoficerów, w tym 62 kobiety;
58 w korpusie szeregowych, w tym 17 kobiet.

Ponadto 20 funkcjonariuszy Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymało odznakę „Zasłużony Policjant”. Wyróżniono także 8 laureatów konkursu „Dzielnicowy bliżej nas”. Nagrody dla nich ufundował Urząd Miasta Łodzi.

Srebrną odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał między innymi Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi mł. insp. Wojciech Włodarczyk.