Aktualności

Podsumowanie działań „Bezpieczny Listopadowy Weekend 2017”

Policjanci z garnizonu łódzkiego podsumowali statystyki ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Listopadowy Weekend 2017”. Działania trwały trzy dni od 10 do 12 listopada. Było bezpieczniej - na drogach województwa łódzkiego nikt nie zginął.

Listopadowy weekend oprócz uroczystości związanych z obchodami Narodowego Świętą Niepodległości przez wielu był wykorzystany na spędzeniu tego czasu poza domem. Tradycyjnie na terenie województwa łódzkiego pojawiło się więcej pojazdów. Policyjne działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym i ograniczenie zdarzeń drogowych zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci eliminowali z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, reagowali na przekraczanie dozwolonej prędkości a także niebezpieczne manewry na drogach. Poza tym funkcjonariusze sprawdzali prawidłowość przewożenia pasażerów, korzystanie  z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Dodatkowo mundurowi kontrolowali stan techniczny pojazdów ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia. Szczególną uwaga zostali objęci piesi poruszający się po drogach oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych. Analiza statystyk jednoznacznie wskazuje, że w Łódzkiem było bezpieczniej.

W ciągu trzydniowej akcji na drogach województwa łódzkiego doszło do 37 wypadków drogowych, w których 40 osób zostało rannych. Nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 81 nietrzeźwych kierujących.                                    

Dla porównania podczas ubiegłorocznych działań, które trwały cztery dni od 10 do 13 listopada 2016 roku, w województwie łódzkim policjanci odnotowali 31 wypadków drogowych. W tych zdarzeniach śmierć poniosły 4 osoby a 36 zostało rannych. Mimo licznych apeli policjanci musieli interweniować wobec kierujących na podwójnym gazie. Wyeliminowali z ruchu 56 nietrzeźwych kierujących.