Aktualności

Rowerzysta stracił ucho bo..... potrąciła go kierująca Mercedesem

76-latka wyprzedziła autobus który hamował przed przejazdem dla rowerzystów,wjechała na przejazd doprowadzając do uderzenia w rowerzystę. W wyniku wypadku rowerzysta stracił ucho.

Policjanci łódzkiej drogówki wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na rondzie Lotników Lwowskich 13 maja 2018 roku około godziny 14:00. Jak ustalili mundurowi 76-letnia kierująca Mercedesem podczas wykonywania manewru skrętu w prawo z ronda Lotników Lwowskich w ul. Pabianicką, zbliżając się do oznaczonego przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów wyprzedziła autobus MPK, który zatrzymywał się w celu przepuszczenia pieszych i rowerzystów. Kobieta wjechała na przejazd dla rowerzystów i przodem kierowanego auta potrąciła 36- letniego rowerzystę. W wyniku wypadku u rowerzysty doszło do amputacji ucha, z miejsca wypadku przewieziony do szpitala gdzie pozostał. Funkcjonariusze przebadali trzeźwość uczestników zdarzenia - trzeźwi. 76- latce policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania. Teraz kobiecie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają !!!

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, przejazdu dla rowerzystów zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpić pierwszeństwa pieszemu / rowerzyście znajdującemu się na tym przejściu lub przejeździe.
Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

asp Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi