Aktualności

Policjanci łodzkiej drogówki z wizytą w Szkole Ratownictwa Medycznego

Jak przygotować auto do podróży, na co zwrócić uwagę gdy podróżujemy z grupą dzieci, co nam grozi gdy nie udzielimy pierwszej pomocy i jak jej udzielić dowiedzieli się uczestnicy kursu zorganizowanego przez Szkołę Ratownictwa Medycznego przy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

8 czerwca 2018 roku na zaproszenie Szkoły Ratownictwa Medycznego przy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi policjanci łódzkiej drogówki wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym dla właścicieli biur podróży i opiekunów - wychowawców wyjazdów kolonijnych. W trakcie prowadzonych zajęć od funkcjonariuszy uczestnicy dowiedzieli się jak przygotować swoje auto do podróży z dziećmi, a także na co zwrócić uwagę gdy podróżujemy autokarem z kolonistami. Mundurowi wyjaśniali również kwestie związane ze skutkami prawnymi gdy nie udzielimy pierwszej pomocy.

Policjanci przypominają

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Planując wyjazd przygotujmy nasze auto do podróży, zadbajmy o prawidłowe rozmieszczenie bagaży w pojeździe. Nie zapominajmy o tym aby we wnętrzu nie przewozić zbędnych rzeczy.

asp Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi