Jesień na drogach - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Aktualności

Jesień na drogach

Kolorowe liście to urokliwy element jesieni, jednakże może on stać się przyczyną zagrożeń na drodze. Na mokrych liściach auto łatwo traci przyczepność.

Zalegające na drodze listowie połączone z opadającą mgłą czy deszczem tworzą niebezpieczna mieszankę. Zjawisko takie powoduje gwałtowne zmniejszenie bezpieczeństwa jazdy i prowadzi do zwiększenia liczby kolizji i wypadków drogowych. Opadające liście mogą również zasłonić dziury i wyrwy w jezdni, a także choć nie każdy w to wierzy - znaki drogowe (szczególnie te poziome).

Przypominamy, że wjeżdżając w leżące na jezdni liście ryzykujemy nie tylko uszkodzenie auta, ponieważ nie wiemy co się pod nimi znajduje ale przede wszystkim utratę panowania nad pojazdem. Przypominamy również że mokre liście w połączeniu z deszczem tworzą śliską powłokę zmniejszając przyczepność kół.

Apelujemy ! Aby w tym czasie zmienić technikę jazdy. Pamiętajmy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków jesienią.

st asp Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi