"Węgierska" para oszustów - Kto rozpoznaje - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Kto rozpoznaje

"Węgierska" para oszustów

Policjanci z VII Komisariatu Policji KMP w Łodzi prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, do którego doszło 29 sierpnia 2013 roku w Łodzi przy ul. Odrzańskiej 32A. Do wychodzącego ze swojego domu starszego mężczyzny podeszli nieznani mu kobieta i mężczyzna (towarzyszyło im dziecko), którzy podali się za obywateli Węgier. Poprosili o wskazanie drogi do szpitala im.Kopernika w Łodzi.

Opowiedzieli mu historię swojego krewnego, który po wypadku przebywa w szpitalu i muszą zapłacić za jego leczenie, gdyż nie jest on ubezpieczony. Starszy pan bardzo przejął się losem chorego. Zaprosił ich do mieszkania i w zamian za otrzymane 175 amerykańskich dolarów (fałszywych)  przekazał im znaczną sumę pieniedzy.                                           Sprawcy poruszali się samochodem na obcych tablicach rejestracyjnych, pięciodrzwiowym, koloru białego.

Rysopis sprawców:
Kobieta-
 wiek ok. 40 lat, 165- 170 cm. wzrostu, krępej budowy ciała, twarz pełna, śniada karnacja włosy ciemne, krótkie do szyi, fryzura naturalna - gładka
Mężczyzna- wiek ok. 40 lat, 170-175 cm. wzrostu, włosy ciemne, krótkie, twarz pełna, bez zarostu, oczy ciemne, krępej budowy ciała, śniada karnacja.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawców tego zdarzenia proszone są o kontakt z VII Komisariatem Policji KMP w Łodzi przy ul. 3 Maja 43 telefon 42 665 28 09 oraz całodobowy 42 665 24 56.