Debata społeczna w Zespole Szkół Salezjańskich - Relacje z debat - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Relacje z debat

Debata społeczna w Zespole Szkół Salezjańskich

28 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi przy ul Wodnej 36 odbyła się debata społeczna zorganizowana przez IV Rewir Dzielnicowych VI Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali mieszkańcy osiedla Łódź-Widzew, rodzice i pedagodzy dzieci uczęszczających do ZSS w Łodzi. Tematem przewodnim była idea propagowana przez funkcjonariuszy VI Komisariatu Policji - "Komunikacja podstawą bezpieczeństwa".

Debatę rozpoczął mł.asp. Hubert Wilk - terenowy dzielnicowy, który omówił strukturę funkcjonowania Komisariatu, wskazał jego granice terytorialne i zaprezentował analizę przestępczości na przedmiotowym terenie. Następnie zabrał głos kierownik asp.szt. Krzysztof Chmielecki, który omówił charakterystykę IV Rewiru Dzielnicowych. W trakcie spotkania zaprezentowano program "Dzielnicowy Bliżej Nas" mający na celu ułatwienie kontaktu mieszkańców z terenowym dzielnicowym i poprawę stanu bezpieczeństwa na terenie osiedla. Znalazł się także czas na przedstawienie założeń i celów funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz sposobu działania aplikacji Moja Komenda. Uczestnicy debaty czynnie brali udział w rozmowie i zadawali liczne pytania dotyczące omawianych kwestii. Mieszkańcy zgłosili też kilka nurtujących ich problemów, w tym dotyczących zakłóceń ciszy nocnej i parkowania w miejscach niewyznaczonych. Ponadto poruszono kwestię bezpieczeństwa dzieci w trakcie drogi do i powrotu ze szkoły.

Funkcjonariusze VI Komisariatu KMP w Łodzi pragną złożyć serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi, za pomoc w zorganizowaniu debaty.