Bezpieczne ferie 2018 - Aktualności - Wydział Prewencji KMP w Łodzi

Aktualności

Bezpieczne ferie 2018

Dzień 29. stycznia 2018 roku w województwie łódzkim rozpoczął ferie zimowe dla uczniów szkół. Również funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w ramach Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...na stoku” oraz akcji „Bezpieczne Ferie 2018” zainaugurowali go odwiedzając półkolonistów Szkoły Podstawowej nr 34, Szkoły Podstawowej nr 206, Szkoły Podstawowej nr 26, Fundacji Wspierania Działań Twórczych Projekt „Magenta” oraz goszcząc w budynku KMP w Łodzi półkolonistów „Szyfrołamacze” z Centrum Nauki „Experymentarium” z Łodzi.

W trakcie spotkań policjanci  przypomnieli Dekalog Narciarza oraz zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu, korzystania ze stoków i zabaw na lodowiskach. Wraz z dziećmi dyskutowano kwestie poprawy czystości powietrza, sposoby zapobiegania tworzeniu się smogu oraz korzystania z ekologicznych środków transportu. Funkcjonariusze zwrócili uczestnikom uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachowanie wobec osoby obcej i w kontakcie z niebezpiecznym zwierzęciem.

Wraz z półkolonistami powtórzono i przypomniano numery alarmowe. Funkcjonariusze zachęcali uczestników spotkań do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Zilustruj Dekalog Narciarza”. Wszyscy uczestnicy bardzo aktywnie brali udział w spotkaniach i dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z bezpieczeństwem podczas spędzania ferii zimowych.