Aktualności

Spotkanie z dziećmi w ramach działań pn. „Bezpieczne Ferie”

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi kontynuują działania pn. „Bezpieczne Ferie 2018”. W ramach tych działań oraz kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...na stoku” uczestniczyli w spotkaniach z uczestnikami półkolonii.

Funkcjonariusze spotkali się  z dziećmi uczęszczającymi na półkolonie w Pracowni „Magenta” oraz w Szkołach Podstawowych nr 168, 42, 12, 34, oraz 130,  natomiast w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Łodzi gościli dzieci z SP 33 oraz Klubu Osiedlowego „Stare Chojny”.

Podczas spotkań policjanci omówili zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodowisku, korzystania ze stoków i zapoznali uczestników spotkania z prawidłowymi sposobami zachowania w przypadku zgubienia się, a także kontaktu z osobą obcą i agresywnym zwierzęciem. Uwagę dzieci zwrócili także na zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze przedstawili dzieciom Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) i zachęcali je do udziału w konkursie plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów!”.

Uczestnicy półkolonii goszczący w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi mieli okazję obejrzeć stanowiska kierowania KMP w Łodzi oraz przyjrzeć się z bliska pracy policjantów.

 

Dziękujemy za spotkania i życzymy wszystkiego bezpiecznego!!!
funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej
Wydziału Prewencji KMP w Łodzi