Aktualności

Spotkanie profilaktyczne w SSP w Łodzi przy ul. Pasjonistów

W dniu 13 lipca 2018r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi spotkali się w Społecznej Szkole Podstawowej w Łodzi przy ul. Pasjonistów 18 z dziećmi. Policjanci omówili zasady bezpieczeństwa jakich należy przestrzegać podczas kąpieli w zbiornikach wodnych, poruszania się po drodze, jazdy rowerem.

Uczestnicy dowiedzieli się jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Zwrócono także uwagę na zagrożenia z jakimi można się spotkać podczas kontaktu z osobą obcą, omówiono sposoby unikania ich. Dzieci dowiedziały się jak należy się zachować w przypadku kontaktu z agresywnym psem, uczyły się „postawy żółwia”. Policjanci przypomnieli także zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw oraz zwrócili uwagę na zagrożenia wynikające z korzystania z niestrzeżonych i zamarzniętych zbiorników wodnych.

Z grupą starszych słuchaczy omówili skutki nieostrożnego korzystania z internetu i przekazali wskazówki do tyczące bezpiecznego surfowania w sieci. Osoby obecne na spotkaniu czynnie w nim uczestniczyły, jak również dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przypominają, że szczęśliwe dzieci, to bezpieczne dzieci.