Ważne informacje - 5 artykułów

AktualnościNajczęściej czytane

 1. Łódzcy policjanci radzą jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą

  Sezon rowerowy w pełni. Niestety bardziej aktywni stają się również złodzieje rowerów. Łódzcy policjanci radzą jak zabezpieczyć się przed kradzieżą jednośladu.

 2. Szczęśliwy finał poszukiwań seniora

  Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji łódzkich policjantów udało się odnaleźć seniora, którego zaginięcie zgłosiła zatroskana żona. Mężczyzna, który miał problemy z poruszaniem tłumaczył, że spóźnił się na autobus i stracił poczucie czasu.

 3. Utrudnienia w związku z protestem rolników

  12 kwietnia 2024 roku na terenie Łodzi planowane są protesty rolników. Łódzcy policjanci apelują o cierpliwość i odpowiednie zaplanowanie podróży. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą pomagali, aby kierowcy w sposób najmniej uciążliwy mogli dojechać do celu.

 4. Areszt dla sprawców rozboju i pasera

  Łódzcy policjanci zatrzymali notowanych wcześniej 40 i 37-latka - sprawców rozboju w jednym z łódzkich hosteli. W związku z tym, że posługiwali się przy tym nożem grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 20. Zatrzymany został również 30-letni paser, który kupił od mężczyzn kradziony telefon, a u którego funkcjonariusze znaleźli znaczne ilości narkotyków. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Śródmieście zostali tymczasowo aresztowani.

 5. Jechał samochodem po chodniku, nagrał go świadek

  Policjanci z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym łódzkiej komendy ustalili kierującego, który w ciągu 30 minut dwukrotnie, wbrew przepisom poruszał sie samochodem po chodniku. Wykroczenia nagrał i wysłał policjantom świadek. 42-latek ukarany został mandatami karnymi w łącznej kwocie 3000 zł.

 6. Dzielnicowi złapali złodzieja na gorącym uczynku

  Dzielnicowi z III Komisariatu Policji łódzkiej komendy zauważyli i złapali na gorącym uczynku mężczyznę, który bez płacenia próbował wynieść ze sklepu towar o łącznej wartości ponad 100 złotych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

 7. Pomaganie ma we krwi

  13 kwietnia 2024 roku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi po raz kolejny wręczono odznaki „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Wśród siedemdziesięciu wyróżnionych znalazł się również łódzki policjant.

 8. Złodziej recydywista w rękach policjantów

  Łódzcy policjanci zatrzymali notowanego wcześniej 30-latka, który dokonał kradzieży w jednym z łódzkich lombardów, a następnie groził pracownicy alby ta nie składała zawiadomienia. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna działał w warunkach tak zwanej recydywy, co może mieć wpływ na zwiększenie wymiaru kary.

Tagi

zabójstwo pobicie sądowy zakaz nielegalne papierosy dzielnicowy oszustwo rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia dopalacze amfetamina rozbój MSWiA poszukiwany nielegalny tytoń wrd podróbki obywatelskie ujęcie kontrabanda kradzież paliwa kradzież z włamaniem do pojazdu policjant po służbie narkotyki rower koronawirus czujny po służbie ruch drogowy kradzież zuchwała tytoń wypadek śmiertelny kradzież nietrzeźwy kierujący marihuana kolizja kradzież sklepowa nietrzeźwa kierująca papierosy groźby karalne kradzież pojazdu pościg uszkodzenie mienia usiłowanie zabójstwa prewencja motocyklista Uratowany przez policjantów bójka wypadek drogowy kradzież z włamaniem kradzież rozbójnicza zniszczenie mienia pirat drogowy wandale

Linki

Powrót na górę strony