Aktualności

Bezpieczna Majówka 2019

Zadbajmy wspólnie o to, aby zbliżająca się majówka była bezpieczna nie tylko na drogach. Wiele osób ten czas wykorzystuje na odpoczynek, wyjazdy i mniej lub bardziej aktywne formy relaksu . Nad bezpieczeństwem podróżujących jak co roku będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracać będą także szczególną uwagę na osiedla mieszkaniowego aby nie doszło do włamań do opuszczonych domów. Warto wcześniej zabezpieczyć swój majątek.

Od wtorku 30 kwietnia 2019 roku, przez najbliższe 5 dni, w całym kraju będzie więcej patroli na drogach. Funkcjonariusze skontrolują prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Pamiętajmy aby dzieci przewozić w bezpiecznych fotelikach a przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu i nie odkładać wyjazdu oraz powrotów na ostatnią chwilę. Pośpiech jest złym doradca na drodze.

Przypominamy, że w każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w  jednostce Policji. Podczas spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu pamiętajmy, że zgodnie z polskim prawem w miejscach publicznych, takich jak ulice, place i parki zabronione jest spożywanie alkoholu, chyba, że są tam miejsca wyznaczone do jego spożycia, np. ogródki restauracyjne.   Dodatkowo każda rada gminy ma możliwość objęcia zakazem spożywania alkoholu innych miejsc na swoim terenie.

Na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez województwo łódzkie służbę przez najbliższe pełnić będą policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. W ruch pójdą urządzenia do pomiaru prędkości. Sytuacja monitorowana będzie z pokładu policyjnego śmigłowca.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają.

Wypoczywając nad wodą zachowajmy szczególną ostrożność, również podczas łowienia ryb, by uniknąć nieplanowanej kąpieli, która przy obecnej temperaturze wody może być bardzo niebezpieczna. Zwracajmy uwagę zwłaszcza na bawiące się na brzegu dzieci. Wypływając łódką, kajakiem, rowerem wodnym lub żaglówką sprawdźmy ich stan techniczny, upewnijmy się, czy na wyposażeniu jednostki jest sprawny sprzęt ratunkowy taki jak: koło i kamizelki ratunkowe. Przed wypłynięciem poinformujmy najbliższych o przewidywanej porze powrotu.

Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych.

Powrót na górę strony