Aktualności

Posterunek Mobilny

Komenda Miejska Policji w Łodzi wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym rozpoczęła realizację nowatorskiego projektu profilaktycznego skupiającego się na prowadzeniu dialogu z mieszkańcami w terenie, jak najbliżej miejsca zamieszkania. Posterunek Mobilny – specjalny radiowóz, w którym służbę pełnią funkcjonariusze Policji wraz ze Strażnikami Miejskimi już w pierwszych dniach kwietna br. pojawił się na ulicach Łodzi.

Mundurowi do tej pory pełnili 85 służb, podczas których prowadzili rozmowy ze społecznościami lokalnymi, udzielali porad prawnych, ostrzegali przed zagrożeniami i informowali o nowych metodach działania przestępców. Jednocześnie reagowali na wszelkie przejawy łamania przepisów prawa, podjęli 152 interwencje, ujawnili 86 wykroczeń zakończonych w 59 przypadkach mandatem karnym. Mieszkańcy chętnie dzielili się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami i uwagami, zgłaszali problemy z jakimi na co dzień się borykają oraz informowali o zauważonych nieprawidłowościach.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie sugestie oraz  wnioski i  zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach.

O miejscu postoju Posterunku Mobilnego decydować będą Państwa głosy zebrane podczas debat społecznych czy konsultacji oraz oddane za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres prewencja@lodz.ld.policja.gov.pl

 

Serdecznie zapraszamy

  • mapa rewirów dzielnicowych
    mapa rewirów dzielnicowych
Powrót na górę strony