Aktualności

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi drudzy na podium w wojewódzkich eliminacjach Patrol Roku

W dniach 4-6 lipca 2016 roku odbyły się wojewódzkie eliminacje XXIII Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku”. W zawodach wzięło udział 50 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji województwa łódzkiego oraz Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

 Konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów prewencji, czyli tych najczęściej spotykanych na ulicach polskich miejscowości. Celem współzawodnictwa jest podnoszenie kwalifikacji i sprawności fizycznej policjantów służb patrolowych. Policjanci w dwuosobowych patrolach rywalizowali w pięciu konkurencjach:

-  test wiedzy policyjnej

-  interwencje policyjne

-  techniki obezwładniania

-  strzelanie sytuacyjne

-  bieg pościgowy

Strzelanie sytuacyjne odbyło się na strzelnicy w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, a pozostałe konkurencje rozegrano na terenie sieradzkiego Ośrodka Szkolenia Policji. Po podsumowaniu punktacji wyłoniono zwycięzców:

I miejsce    KPP Tomaszów Mazowiecki:   st. post. Cezary Koprek, sierż. Łukasz Pakuła

II miejsce   KMP Łódź:  sierż. Maciej Stokowski, st. post. Wojciech Mucha

III miejsce KPP Pabianice:   sierż. Kamil Pawliszczak, post. Marcin Barys

Laureaci eliminacji wojewódzkich odbiorą nagrody podczas uroczystości obchodów Święta Policji w Skierniewicach. Dwie najwyżej sklasyfikowane pary patrolowe wezmą udział w ogólnopolskim finale zawodów, który odbędzie się w dniach 14-16 września 2016 roku w Szkole Policji w Słupsku.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a reprezentantom województwa łódzkiego życzymy powodzenia w finale!

Powrót na górę strony