Aktualności

Wszedł na dach kamienicy alarmując służby

Funkcjonariusz z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii IV Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi uratował 34-latka. Policjanci pełniący służbę w patrolu zostali powiadomieni o młodym mężczyźnie, który z niewiadomych powodów wszedł na dach kamienicy. Okoliczności sprawy wskazywały, że 34-latek mógł planować samobójstwo.

24 września 2021 roku około godziny 13:00 funkcjonariusze z IV Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pełniący służbę patrolową otrzymali informację o młodym mężczyźnie, który z niewiadomych przyczyn wszedł na dach kamienicy w centrum miasta. Ponieważ istniało niebezpieczeństwo, że 34-latek planował popełnić samobójstwo, policjanci natychmiast podjechali pod wskazany adres.

Na miejscu stróże prawa zauważyli 34-latka stojącego na krawędzi dachu jednej z kamienic. Stróże prawa wiedzieli, że nie ma czasu do stracenia i tylko szybkie działanie może powstrzymać niedoszłego samobójcę. Po wejściu na dach budynku jeden z funkcjonariuszy podjął rozmowę z desperatem. 34-latek zażądał żeby spod kamienicy odjechały służby twierdząc, że nie chciał niczego sobie zrobić. Mężczyzna był zdenerwowany, a jego zachowanie wydawało się irracjonalne.

Po dłuższej rozmowie z policjantem mężczyzna dał się przekonać funkcjonariuszowi, aby ten podał mu kurtkę. Policjant podszedł do mężczyzny, przytrzymał go i wraz z sąsiadem, który również wszedł na dach, sprowadził do karetki pogotowia. Zdesperowany mężczyzna trafił do szpitala, a jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Powrót na górę strony