Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły

Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. Powrót do szkoły, szczególnie po tak długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów ale również dla ich rodziców. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczniów policyjne patrole będą pełnić służbę w rejonach szkół oraz zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Rozpoczyna się  nowy rok szkolny. Dzieci staną się częstymi uczestnikami ruchu drogowego, szczególnie w pobliżu szkół i przedszkoli. Ważne, aby miejsca którymi będą się poruszać były właściwie oznakowane. Od połowy sierpnia policjanci łódzkiej drogówki wraz z przedstawicielami Zarządu Dróg  i Transportu Urzędu Miasta Łodzi sukcesywnie prowadzili lustrację dróg. Podczas działań swoją uwagę skupiali  na wyszukiwaniu nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenia lub utrudnienia w ruchu drogowym. Ich celem było sprawdzenie prawidłowości oznakowania przejść dla pieszych. Funkcjonariusze w sposób szczególny skontrolowali stan techniczny istniejących urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz sprawność sygnalizacji i prawidłowość działania cykli świetlnych.


Większość nieprawidłowości stwierdzonych  przez policjantów dotyczyło słabo widocznych znaków drogowych oraz oznakowania poziomego w rejonach szkół. Spostrzeżenia i uwagi stróżów prawa dotyczące wadliwego oznakowania i innych usterek zostały na bieżąco  przekazywane odpowiednim organom, tak aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem uzupełnić braki i dokonać koniecznych napraw.


Jak co roku, wraz z pierwszym dzwonkiem, w całym kraju ruszają wzmożone działania pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania te potrwają do 8 września 2023 roku. Policjanci wraz z funkcjonariuszami łódzkiej Straży Miejskiej będą czuwać nad bezpieczeństwem małych łodzian. Będą przyglądać się zachowaniom kierujących, ale i pieszych. Sprawdzą stan trzeźwości , prędkość z jaką poruszają się kierowcy ale także sposób parkowania aut w rejonach szkół.


Wrzesień to rownież czas, w którym łodzcy policjanci bedą przeprowadzali w szkołach zajecia dla najmłodszych uczniów, czyli pierwszoklasistów. Podczas zajęc teoretycznych mundurowi będą przypominali dzieciom zasady jakimi kierują sie piesi, rowerzyści i kierowcy. Powtórzą wraz z dziećmi kim jest "obcy" i jak zachować się gdy zaczepia nas nieznajomy. W trakcie zajęć praktycznych funkcjonariusze spacerując z najmłodszymi w rejonie placówki oswiatowej będą zwracać uwagę na najważniejsze znaki drogowe oraz obserwować zachowania dzieci w trakcie zblizania sie do przejścia dla pieszych, jak również nauczą milusińskich prawidłowego przechodzenia przez "zebrę".


RODZICU, Ty też jesteś uczestnikiem ruchu drogowego – PAMIĘTAJ ŻE !!!

 

 • Ciężar edukacji spoczywa przede wszystkim Twoich barkach, naucz  swoją pociechę właściwego zachowania i poruszania się  po drodze.
 • Rozmawiaj z dzieckiem wyjaśniaj błędy  i chwal za prawidłowe zachowanie na drodze.
 • Poruszając się pieszo wybierz drogę najbezpieczniejszą, a nie najkrótszą.
 • Prowadząc dziecko przez ulicę zawsze trzymaj je za rękę.
 • Jesteś dla swojego dziecka wzorem, przekazuj mu tylko pozytywne wzorce zachowań.
 • Dopilnuj aby Twoje dziecko  gdy podróżuje było zapięte w pasy bezpieczeństwa, a urządzenie do jego przewozu było sprawne i prawidłowo zamontowane.
 • Parkując przed szkołą  tylko w miejscach dozwolonych i tylko w taki sposób aby Twoje dziecko wysiadało zawsze z prawej strony


młodszy aspirant Jadwiga Czyż
Wydział Ruchu Drogowego
Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

 • Radiowóz Straży Miejskiej w Łodzi i radiowóz policyjny na tle szkoły.
 • Policjantka i funkcjonariusz Straży Miejskiej w Łodzi na tle radiowozów i budynku szkoły.
 • Policjantka i funkcjonariusz Straży Miejskiej w Łodzi na tle szkoły, obok nich radiowóz policyjny i dzieci.
 • Belka oświetleniowa z napisem policja na tle budynku szkoły.
 • Funkcjonariusze przypominają dzieciom zasady bezpieczeństwa.
Powrót na górę strony