Relacje z debat

Relacja z debaty z mieszkańcami osiedla Polesie

W dniu 21 marca 2024 roku w siedzibie Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Krzemienieckiej w Łodzi odbyła się debata społeczna z mieszkańcami osiedla Łódź - Polesie.

W spotkaniu uczestniczyli: Zastgępca Komendanta IV Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi - podinspektor Jarosław Morawski, Kierownik I Rewiru Dzielnicowych - aspirant sztabowy Kamil Górowski oraz dzielnicowi: aspirant Paweł Wlazło i młodszy aspirant Marcin Dróżdż.

Na wstępie Komendant IV Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przedstawił strukturę jednostki i zakres realizacji zadań podległych Wydziałów, a następnie omówił analizę przestępstw na podległym rejonie. W dalszej części spotkania młodszy aspirant Marcin Dróżdż przeprowadził pogadankę z wykorzystaniem filmów instruktażowych na temat „ Jak nie stać się ofiarą oszustwa na tak zwaną legendę" oraz „Jak uniknąć kradzieży portfela w środkach komunikacji miejskiej lub w sklepie". Podczas debaty aspirant sztabowy Kamil Górowski przedstawił cel i zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się o liczbie i kategoriach zagrożeń, które są zgłaszane przez społeczeństwo. Uczestnicy zostali poinformowani o wdrożonych przez podległych mu dzielnicowych Planach Działań Priorytetowych oraz działaniach w celu eliminacji zawartych w nich zagrożeń. Następnie kierownik Dzielnicowych przedstawił i wytłumaczył zasady konkursu „SuperDzielnicowy 2024”. Omówiono także zasady działania aplikacji Moja Komenda. Przedstawiono sylwetki terenowych dzielnicowych ze wskazaniem rejonu, danych kontaktowych i adresowych w ramach propagowania programu Dzielnicowy Bliżej Nas.

Na zakończenie spotkania każdy z uczesników otrzymał przygotowane przez funkcjonariuszy ulotki informacyjne nawiązujące do omawianej tematyki.

 

 

 

Powrót na górę strony