Aktualności

Łódzkie eliminacje wiedzy o bezpieczeństwie i sprawności fizycznej rozstrzygnięte

Drugoklasiści z Szkoły Podstawowej numer 64 w Łodzi zwycięzcami miejskiego etapu XII edycji Konkursu Sprawności i Wiedzy o Bezpieczeństwie. Łódzcy policjanci przeprowadzili 24 października 2017 roku etap miejski XII edycji Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.

Łódzcy policjanci przeprowadzili 24 października 2017 roku etap miejski XII edycji Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Rywalizacja trzynastu dwuosobowych drużyn, składających się z chłopca i dziewczynki, została przeprowadzona w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 173 przy ul. Sienkiewicza 44/46 w Łodzi, ubiegłorocznego zwycięzcy.

W pierwszej części konkursu wszystkie drużyny rozwiązywały test wiedzy o bezpieczeństwie składający się z 15 pytań.  W drugiej – na sali gimnastycznej dzieci pokonywały na czas specjalnie przygotowany tor przeszkód. Każdy zawodnik wykonywał przewrót w przód, zmagał się z rzutem piłkami, biegiem wahadłowym, przeskokiem przez skrzynię oraz pokonywał przeszkody w postaci ławek.  Sportowej rywalizacji towarzyszyły emocje, ale i dobra zabawa dzięki koleżeńskiemu dopingowi.

Laureatami Konkursu zostali

I miejsce  - Szkoła Podstawowa nr 64,

Nikola Bilip i Tymoteusz Marcinkowski – opiekun: Agnieszka Krawczyk

II miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 173

Ines Sobczak i Aleksander Jagiełło – opiekun: Katarzyna Sekścińska i Maciej Młynarczyk

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 70

Zuzanna Słubik i Adam Strombek – opiekun: Emilia Walczak

W trakcie zmagań sportowych łódzcy policjanci przeprowadzili także konkurs na najlepiej kibicującą drużynę z poszanowaniem zasady fair play. Jury oceniało przygotowane transparenty i hasła, stroje, przyśpiewki i rymowanki oraz zaangażowania w kibicowanie wszystkim uczestnikom konkurencji. Po długich obradach pierwszeństwo i puchar przypadł w udziale kibicom ze Szkoły Podstawowej nr 182.

Wszyscy uczestnicy obu konkursów otrzymali upominki, natomiast laureaci zostali wyróżnieni pucharami i atrakcyjnymi nagrodami, wręczonymi przez podinsp. Violettę Gawron - Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi i wicedyrektora szkoły gospodarza Panią Hannę Sobczak.

Zwycięska dwójka w dniu 17 listopada tego roku będzie reprezentantem Łodzi w finale wojewódzkim.