Aktualności

12 lutego - Europejski Dzień Numeru Alarmowego „112”

W dniu 12.02.2018r. w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Instytutu Europejskiego przy ul. Piotrkowskiej 262/264 w Łodzi odbyły się obchody święta tego jakże ważnego numeru, dzięki któremu wiele osób może uzyskać pomoc, a nawet ocalić swoje życie.

W imprezie uczestniczyli przedstawiciele służb pomocowych, tj. Państwowa Straż Pożarna, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Na obchodach nie mogło również zabraknąć przedstawicieli Policji, którzy posiadali obszerne stoisko informacyjne i doboru do służby oraz ekspozycję sprzętu, którym funkcjonariusze posługują się na co dzień w pracy. P

olicjanci Wydziału Ruchu Drogowego zachęcali do spróbowania swoich sił w pokonaniu minimiasteczka ruchu drogowego.  Technicy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Łodzi opowiadali i przybliżali pracę związaną z zabezpieczaniem śladów kryminalistycznych. Natomiast policjanci Wydziału Prewencji KMP w Łodzi przeprowadzili szereg konkursów i rozmów profilaktycznych dotyczących korzystania z numeru alarmowego „112”. Przypominali uczestnikom przedsięwzięcia, by z numeru alarmowego korzystali tylko wówczas, gdy jest taka potrzeba, a dzwoniąc pod niego podali swoje dane osobowe, wskazali miejsce zdarzenia, przekazali informację o zaistniałej sytuacji i nie rozłączali się podczas rozmowy z operatorem.

Biorący udział w konkursie zostali obdarowani drobnymi upominkami.