Aktualności

Policja apeluje pomagajmy osobom narażonym na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada do zera lub niższa, nie zapominajmy o osobach, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni! Każdy reagując może zapobiec wychłodzeniu organizmu osoby zagrożonej. Jeden telefon, aby uratować ludzkie życie!

Jak co roku, w okresie jesienno - zimowym następuje ochłodzenie i temperatury na zewnątrz, zwłaszcza w nocy, spadają blisko zera lub poniżej. Z uwagi na powyższe policjanci apelują, aby nie pozostawać obojętnym wobec osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej życiu. Na ryzyko wychłodzenia najczęściej narażone są osoby bezdomne oraz będące pod wpływem alkoholu. Problem dotyczy także osób starszych, samotnych, które mogą mieć problemy z radzeniem sobie w prozaicznych codziennych czynnościach, chociażby podczas poruszania się, a tym samym zadbania o odpowiednią temperaturę    w pomieszczeniach. Widząc ludzi, którym może grozić zamarznięcie reagujmy. Nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Policjanci zapewniają, że każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Jeśli w naszym sąsiedztwie mieszka osoba starsza, bądź mamy wiedzę o osobie żyjącej samotnie sprawdźmy czy nie jest jej potrzebna nasza pomoc. O trudnej sytuacji sąsiada, czy znajomego możemy powiadomić także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.  Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować mu życie.

 

W przypadku ujawnienia osób bezdomnych, samotnych bądź potrzebujących pomocy,

należy kontaktować się z pod numerem tel. 112 lub 997 lub 986.

Powrót na górę strony