Aktualności

Kacpra spełnione marzenie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w przedwigilijnym czasie spełnili marzenie 14-letniego wychowanka łódzkiego domu dziecka – chłopiec otrzymał policyjne pagony, naszywki, pas do munduru i z bliska poznał wyzwania policyjnej służby.

Łódzcy policjanci spełnili marzenie 14-letniego Kacpra, do wczoraj wychowanka łódzkiego Domu Dziecka numer 8. Kilka dni przed radosnymi świętami Bożego Narodzenia, 18 grudnia 2018 roku, w dniu w którym chłopiec rozpoczyna nowy etap swego życia w rodzinie zastępczej utworzonej u dotychczasowego wychowawcy, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi spełnili jedno z jego wielkich marzeń – nastolatek pasjonujący się od kilku lat policyjną służbą odwiedził policyjne stanowisko kierowania, towarzyszył funkcjonariuszom pełniącym w nim służbę, operował kamerami miejskiego monitoringu, przymierzył wyposażenie do służby policjanta oddziału prewencji, zapoznał się z pracą techników kryminalistyki i otrzymał policyjne naszywki, pagony oraz upragniony pas do munduru. Rumieniec na twarzy i szeroki uśmiech zdradzał emocje, jakich w komendzie doznał Kacper. A przez cały czas wizyty chłopcu towarzyszył Kot Prewencjusz – maskotka łódzkiej Policji oraz ci, którzy przyczynili się do niecodziennej wizyty: wychowawca i opiekun oraz dyrektor domu dziecka, którzy wiadomość o skrytym marzeniu wychowanka przekazali policjantom.

Największą radość chłopcu sprawiło to, że mógł wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu, zobaczyć jego wyposażenie i choć przez moment poczuć się, jak prawdziwy policjant na służbie. Na koniec wizyty funkcjonariusze wręczyli  mu medal za odwagę, który sprawił mu ogromną radość.

Powrót na górę strony