Aktualności

Z troski o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie zimowego wypoczynku

Rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów szkół województwa łódzkiego. Do ostatniego dnia nauki policjanci z Łodzi prowadzili skierowane do dzieci i młodzieży wzmożone działania profilaktyczne, przypominając o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku i apelując o ich przestrzeganie.

Piątek, 8 lutego 2019 roku, to ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi dla uczniów łodzkich szkół. Także i ten dzień łódzcy policjanci wykorzystali, by spotykać się z dziećmi i młodzieżą uczulając na potencjalne zagrożenia i apelując o przestrzeganie zasad bezpiecznego wypoczynku. Ostatnie przedferyjne warsztaty profilaktyczne odbyły się w Szkole Podstawowej nr 111 przy ulicy Jaracza 44/46.

Funkcjonariusze przypominali oraz radzili, jak wybierać miejsca do bezpiecznego wypoczynku, zwłaszcza zimowych gier i zabaw, jak rozsądnie korzystać ze stoków, lodowisk, omówili też zasady odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii, w tym smartfonu i komputera włączonego w sieć Internet. Nie omieszkali pouczyć o odpowiedzialności prawnokarnej za przestępstwa internetowe, w tym motywowane nienawiścią.

Już od najbliższego poniedziałku policyjni profilaktycy i dzielnicowi rozpoczną akcję edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży krzystających z oferty licznych w Łodzi półkolonii.

Powrót na górę strony