Aktualności

Policjanci debatowali z Seniorami z dzielnicy Górna

Wysłuchać głosu Seniorów, by skuteczniej zapewnić im bezpieczeństwo - przesłanie to stało się inspiracją dla łódzkich policjantów, którzy w ostatnim dniu lutego odbyli debatę ze starszymi wiekiem mieszkańcami dzielnicy Górna.

O bezpieczeństwie starszych wiekiem mieszkańców łódzkiej dzielnicy Górna rozmawiali z seniorami policjanci z VIII Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi i przedstawiciele łódzkiej Straży Miejskiej. W organizację spotkania włączyli się działacze Rady Osiedla Górna w Łodzi. Celem debaty, prowadzonej przez Zastępcę Komendanta VIII Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi była poprawa komunikacji i lepsze rozpoznanie potrzeb w obszarze bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicy, zwłaszcza osób starszych.
Podczas spotkania policjanci omówili - wykorzystując tematyczne filmy profilaktyczne, zagrożenia najpowszechniejszymi przestępstwami, szczegółowo opisali metody działania oszustów i złodziei dokonujących kradzieży na tzw. legendę –  przybliżyli przyczyny wypadków drogowych do których doszło w ostatnim okresie w dzielnicy i w mieście. Seniorzy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Podczas dyskusji padło wiele pytań dotyczących m.in. wyłudzeń i kradzieży, w tym z włamaniem, najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia mienia, ograniczenia prędkości, przejść dla pieszych, postępowania mandatowego oraz kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu. Głosy uczestników debaty pomogły policjantom w weryfikacji oceny co do aktualnego stanu poczucia bezpieczeństwa starszych mieszkańców dzielnicy i dostrzeganych przez nich potrzeb w tym zakresie. Zakreślono orientacyjny, przyszłoroczny, termin debaty ewaluacyjnej. Podczas debaty policjanci zaprezentowali także - i zachęcali do korzystania - funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przedstawili działania podejmowane w reakcji na informacje o zagrożeniach naniesione na mapę przez mieszkańców dzielnicy Górna. Funkcjonariusze promowali również aplikację Moja Komenda.

Powrót na górę strony