Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - Aktualności - Wydział Prewencji KMP w Łodzi

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji po raz III organizuje ogólnopolską akcję informacyjno - edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

Głównym celem  działań jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach , w tym zasad bezpiecznej kąpieli, uprawiania sportów wodnych. W ramach projektu ogłoszony został konkurs filmowy adresowany do dzieci i młodzieży, polegający na przygotowaniu spotu filmowego, trwającego 30-60 sekund i promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „FILMOWY przeWODNIK”. Konkurs będzie trwał od 1 czerwca do 10 września br., udział wziąć mogą zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat pod opieką dorosłego opiekuna.

Prace konkursowe można przesyłać na adres Biura Prewencji KGP, ul. Puławska 148/ 150, 02-624 Warszawa, z dopiskiem „FILMOWY przeWODNIK” do dnia 10 września 2019 r. Nagrody dla laureatów konkursu ufundowane będą przez Komendanta Głównego Policji.

Na potrzeby akcji, wzorem lat ubiegłych, uruchomiona została podstrona internetowa http://policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda, na której dostępne są materiały informacyjno-edukacyjne, przydatne linki, pliki do pobrania.

Pliki do pobrania