Aktualności

By wakacje były bezpieczne

Uchronić przed nieszczęśliwym zdarzeniem wypoczywających łodzian – takie wyzwanie motywuje do wzmożonej pracy policyjnych profilaktyków i dzielnicowych z Łodzi, którzy na czas wakacyjnego relaksu zaplanowali wzmożone kontrole miejsc wypoczynku i kąpielisk oraz nasilenie działań profilaktycznych w środkach komunikacji publicznej, na półkoloniach i podczas codziennych spotkań z mieszkańcami.

Troska o bezpieczeństwo łodzian korzystających z letniego wypoczynku i licznie przybywających do miasta turystów inspiruje policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi oraz dzielnicowych z łódzkich komisariatów do wzmożonych działań profilaktycznych. W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2019” funkcjonariusze systematycznie monitorują stan bezpieczeństwa w mieście oraz prowadzą nasilone działania zapobiegające zagrożeniom - kontrolują miejsca wypoczynku, kąpieliska, parkingi oraz środki komunikacji publicznej, równolegle informując i edukując podczas licznych imprez organizowanych na terenie miasta. Odwiedzają także półkolonistów instruując, jak unikać zagrożeń. W licznych podczas wakacji prelekcjach i okazjonalnych rozmowach przestrzegają również seniorów przed kradzieżami „na legendę” i oszustwami oraz podpowiadają, jak skutecznie zaradzić niebezpieczeństwom. Podsumowanie rezultatów policyjnych starań nastąpi po zakończeniu tegorocznych wakacji.

Łódzcy policjanci zachęcają do zapoznania się z poradami dotyczącymi warunków bezpiecznego wypczynku zamieszczonymi na stronie internetowej:
http://lodz.policja.gov.pl/elp/profilaktyka/bezpieczenstwo/bezpieczny-wypoczynek

 

Powrót na górę strony