Aktualności

Edukując i promując bezpieczne zachowania uczcili policyjny jubileusz

Młodzi łodzianie dowiedli, że wiedzą jak uniknąć zagrożeń na drodze, w kontakcie z nieznajomą osobą, podczas wakacyjnego wypoczynku oraz nie popaść w uzależnienie. Okazję do przeprowadzenia konkursów i quizów o bezpiecznych zachowaniach stworzyli tutejsi policjanci z Wydziału Prewencji podczas promocyjno-profilaktycznego pikniku dla uczczenia stulecia formacji.

Łódzcy policjanci zaprosili mieszkańców miasta, których bezpieczeństwa na codzień strzegą, do wspólnego uczczenia 100 rocznicy powołania do istnienia polskiej Policji oraz  20-lecia powstania Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. W ramach zorganizowanego 19 lipca 2019 roku pikniku profilaktyczno-promocyjnego funkcjonariusze zaproponowali swym gościom zwiedzenie komendy oraz I Komisariatu Policji w Łodzi, zapoznanie ze sprzętem technicznym  wykorzystywanym w służbie przez policjantów, historią policyjnej formacji oraz udział w licznych i nieszablonowych konkursach, rebusach, krzyżówkach i quizach promujących bezpieczne zachowania. Wszyscy, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi, otrzymali pamiątkowe dyplomy. Policyjne stoisko profilaktyczne przez cały czas trwania pikniku było oblężone przez dzieci i młodzież, pragnące zyskać szansę w losowaniu nagród - maskotek łódzkiej Policji. Spośród uczestników profilaktyczno-edukacyjnych zabaw rozlosowano dziewięć pakietów nagrodowych z Kotem Prewencjuszem - po trzy w każdej kategorii wiekowej. Losowanie przeprowadzili: insp. Paweł Karolak – Komendant Miejski Policji w Łodzi i znani, między innymi z serialu "Komisarz Alex", aktorzy: Magdalena Walach i Janusz Chabior.

Oferta organizatorów pikniku okazała się atrakcyjna także dla osób dorosłych, którym policjanci przybliżali tajniki swej służby i warunki doboru, zasady korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bepieczeństwa i aplikacji "Moja Komenda". Funkcjonariusze dzielili się też z mieszkańcami wiedzą, jak najskuteczniej zabezpieczyć swe mieszkanie i mienie ruchome, jak przygotować siebie i pojazd do dłuższej podróży, jak uniknąć manipulacji i oszustwa.

O unikaniu zagrożeń przy powrocie z egzotycznych wypraw zagranicznych uczestników pikniku instruowali natomiast funkcjonariusze Krajowej Izby Administracji Skarbowej oraz strażnicy Straży Granicznej, o metodach zapobiegania pożarom i ratowaniu uczestników wypadków strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, o dochowaniu  zasad bezpieczeństwa w podróży koleją przypominali strażnicy Straży Ochrony Kolei, a postępowania w kontakcie z agresywnymi zwierzętami i czynności ratowniczych wobec zwierząt nauczali strażnicy Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi.

Rocznicowy piknik łódzkich policjantów spełnił oczekiwanie w dwójnasób – oprócz godnego uczczenia policyjnych jubileuszów poprzez przypomnienie ważnych informacji, dat i postaci historycznych stał się promocją bezpiecznych zachowań i platformą poszerzającą tematyczną wiedzę uczestników.  A wszystko po to, by w odwołaniu do szczytnych tradycji polskiej Policji najskuteczniej zapobiegać i chronić społeczność przed aktualnymi zagrożeniami w myśl idei, iż "Razem tworzymy bezpieczną Łódź".

Powrót na górę strony