Aktualności

Policjanci wsparciem dla cudzoziemców

Dzielnicowi z Łodzi nie chcą, by cudzoziemcy pracujący i mieszkający w mieście czuli się obco. Wspólnie z łódzka agencją pracy ruszyli z akcją edukacyjno-informacyjną, przybliżając podstawowe zasady prawne oraz obowiązki i uprawnienia obcokrajowców w Polsce.

Dzielnicowi z KomisariatuVI Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wspólnie z Agencją Zatrudnienia DK PARTNER w Łodzi zorganizowali spotkanie informacyjno-edukacyjne dla cudzoziemców pracujących w Łodzi. Intencją organizatorów było przypomnienie uczestnikom debaty obowiązków i uprawnień związanych z pobytem w Polsce, omówienie możliwych zagrożeń przy podejmowaniu zatrudnienia i sposobów ich unikania, odpowiedzialności prawnej z tytułu naruszeń prawa, bezpieczeństwa na drodze, szkodliwości oraz konsekwencji posiadania i zażywania środków odurzających oraz ochrony praw człowieka.

Spotkanie, w którym uczestniczyli obywatele Indii, Ukrainy i Kazachstanu, było doskonałą okazją do poznanania potrzeb profilaktycznych cudzoziemców mieszkających i pracujących w Łodzi oraz sposobem na pogłębienie społecznej adaptacji w naszym mieście.

Powrót na górę strony