Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły

Koniec wakacji tuż tuż, zatem przygotujmy się do bezpiecznego powrotu do szkoły. Wspólnie z „Kotem Prewencjuszem” zapoznajmy się podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, tak aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu. Łódzcy policjanci w tym celu przygotowali pakiet edukacyjno - profilaktyczny, który ma zwrócić uwagę dzieci na podstawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, szczególnie tych, którzy w tym roku po raz pierwszy rozpoczynają przygodę ze szkołą, funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi opracowali pakiet edukacyjno – profilaktyczny pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W pakiecie znajdują się rebusy, pytania i zadania z zakresu bezpieczeństwa, logiczne łamigłówki, labirynty wzbogacone o treści profilaktyczne, jak również inne cenne porady, które pomogą m.in. bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu.

Docelowo każda ze szkół podstawowych na terenie Łodzi zostanie wyposażona w taki pakiet z dołączoną fiszką z danymi teleadresowymi terenowego dzielnicowego - do którego należy zgłaszać ewentualne problemy dotyczące bezpieczeństwa w szkole lub jej bezpośrednim otoczeniu – Ogniwa do Spraw Nieletnich – gdzie można zwrócić się o pomoc w razie problemów dotyczących bezpieczeństwa uczniów.

Ponadto policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej z udziałem „Kota Prewencjusza” opracują spoty profilaktyczne w których Kot zaprezentuje zasady bezpiecznego zachowania się zarówno w drodze do szkoły, pobytu na terenie placówki, jak również bezpiecznego powrotu do domu, które następnie zostaną opublikowane na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w zakładce „Bezpieczna droga do szkoły”. Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci, jak i rodziców do ich obejrzenia i stosowania się do rad maskotki łódzkiej policji.

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość przeprowadzenia zdalnego spotkania profilaktycznego z funkcjonariuszami Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, w ramach którego za pośrednictwem łącza internetowego odbyłaby się rozmowa z policjantem na temat wybranego zagadnienia. Informacje w tym zakresie można uzyskać pod numerem telefonu 42 665 14 15 lub mailowo prewencja@lodz.ld.policja.gov.pl

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony