Aktualności

Bezpieczne ferie z Kotem Prewencjuszem

Aby ferie przebiegały bezpiecznie, ważnym jest by pamiętać i przestrzegać kilku istotnych zasad zarówno podczas spędzania czasu wolnego w domu jak i poza nim.

W ostatnich dniach grudnia policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przeprowadzili finał konkursu plastycznego pn. „Jak być bezpiecznym?”, który był adresowany do uczniów klas I – III z terenu miasta Łodzi. Zadanie polegało na dokończeniu bombki, która z jednej strony zawierała wizerunek maskotki łódzkiej policji Kota Prewencjusza, z drugiej zaś według intencji twórczej uczestnika została „ozdobiona” w rymowankę, rysunek bądź hasło profilaktyczne związane z bezpieczeństwem w okresie zimowym.

Celem inicjatywy było wspomaganie edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci poprzez szerzenie wiedzy na temat zagrożeń, z którymi najmłodsi mogą się spotkać w życiu codziennym.

Niżej przedstawiamy kilka wybranych prac sporządzonych w ramach ww inicjatywy, tak by hasła profilaktyczne zamieszczone przez dzieci były przypomnieniem dla innych dzieci bezpiecznych zachowań w czasie zimowego wypoczynku.

 

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom,
które wzięły udział w konkursie.

Doceniamy zaangażowanie i nakład pracy
włożony w przygotowanie prac.


Życzymy zdrowych i bezpiecznych ferii.

 

Powrót na górę strony