Aktualności

Senioralia z łódzkimi policjantami

Podczas inauguracji VII Łódzkich Senioraliów, która w ramach bieżącej edycji odbyła się w Arturówku nie zabrakło funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, którzy przy zachowaniu dystansu i reżimu sanitarnego wręczali ulotki i przestrzegali przed różnymi formami oszustw pod legendą, w tym „na szczepionkę”.

Łódzcy profilaktycy mając na uwadze bezpieczeństwo seniorów docierają, rozmawiają i przekazują mieszkańcom miasta cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa, których zadaniem jest podniesienie świadomości i wykształtowanie pożądanych zachowań w wielu aspektach życia.

15 maja 2021 roku w Arturówku odbyła się inauguracja VII Łódzkich Senioraliów. Urząd Miasta w Łodzi we współpracy z instytucjami, organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami zorganizował dla mieszkańców Łodzi w wieku 60+  wydarzenie sportowo - rekreacyjne w plenerze, leśny marsz nordic walking połączony z grą terenową. Na miejscu policjanci na linii mety zachowując normy sanitarne przestrzegali seniorów przed różnymi formami oszustw pod legendą, w tym „na szczepionkę”, która jest zmodyfikowaną metodą wyłudzania pieniędzy „na wnuczka”, przekazywali autorską ulotkę. Ulotka zawiera informacje, na temat sposobu działania przestępców, przestrzega przed sytuacjami, które powinny wzbudzić ostrożność, tak aby nie stać się pokrzywdzonym, tego typu oszustwem.

Powrót na górę strony