Aktualności

Wakacje, a bezpieczeństwo

Łódzcy profilaktycy podczas trwającego okresu wakacyjnego spotykają się z półkolonistami spędzającymi wypoczynek letni w mieście. W dniu 5 sierpnia 2022 r. odbyła się prelekcja z uczestnikami półkolonii z „Małego Geniusza” w IX Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi, przy ul. Paderewskiego 24.

Korzystając z pięknej aury pogodowej spotkanie miało miejsce w plenerze. Gościem specjalnym na spotkaniu była maskotka Komendy Miejskiej Policji w Łodzi – Kot Prewencjusz. Policjanci przypomnieli półkolonistom podstawowe zasady bezpieczeństwa, przestrzegali także przed różnymi zagrożeniami z jakimi mogą się spotkać dzieci. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się o zasadach obowiązujących podczas wypoczynku nad wodą, na terenach zielonych, w górach, a także na wsi. W trakcie spotkania omówiono oraz zaprezentowano w jaki sposób należy się zachować, w przypadku ataku agresywnego psa, omówiono czym jest „postawa żółwia” i w jaki sposób należy ją wykonać prawidłowo. Podczas prelekcji policjanci zachęcali wszystkich półkolonistów do udziału w konkursie organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, pn. „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”. Placówce będącej organizatorem półkolonii przekazano materiały profilaktyczne promujące bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Uczestnikom spotkań dziękujemy za udział z profilaktycznym pozdrowieniem funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

  • Policjanci w "Mały Geniusz"
  • Policjanci w "Mały Geniusz"
Powrót na górę strony