Aktualności

Bezpieczna Droga Do Szkoły

Kontynuując działania realizowane w ramach akcji pn „Bezpieczna droga do szkoły” łódzcy profilaktycy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego, dzielnicowymi łódzkich komisariatów oraz we współpracy ze Strażą Miejską od początku września spotykają się z uczniami pierwszych klas szkół podstawowych przekazując im informacje w zakresie bezpiecznych zachowań.

W trakcie spotkań funkcjonariusze edukują uczniów w jaki sposób należy się zachować w drodze do oraz ze szkoły. Przypominają zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię, z uwagi na zmieniającą się pogodę i zbliżający się okres jesienno-zimowy zwracają uwagę na to, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Podczas prelekcji dzieci uczą się właściwych form zachowań, zarówno podczas kontaktu z osobami nieznajomymi jak i niebezpiecznym zwierzęciem.

Łódzcy profilaktycy opracowali autorskie plakaty oraz plany lekcji, które przekazywane są wszystkim szkołom, w których odbywają się prelekcje. Dla wzmocnienia przekazu dydaktycznego, na przygotowanych materiałach profilaktycznych ujęte są zasady bezpiecznych zachowań.

  • Wizyta w szkole w ramach BDDS
  • Wizyta w szkole w ramach BDDS
Powrót na górę strony