Aktualności

Święto Zmarłych 2022

Łódzcy profilaktycy jak co roku prowadzą działania profilaktyczne na terenie łódzkich nekropolii, przestrzegając osoby odwiedzające groby swoich bliskich przed zagrożeniami.

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich, funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KMP w Łodzi począwszy od dnia dzisiejszego prowadzą akcję profilaktyczną pod nazwą „Bezpieczeństwo na cmentarzach”. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest uwrażliwienie osób odwiedzających łódzkie nekropolie przed zagrożeniami związanymi chociażby z kradzieżami kieszonkowymi. Wzmożony ruch pieszy oraz kołowy może stwarzać sytuacje niebezpieczne.

Pamiętajmy, aby dbać o swoje mienie, nie pozostawiać toreb czy plecaków bez nadzoru, gdyż zajęci sprzątaniem nagrobków często nie zdajemy sobie sprawy, jak łatwo możemy paść ofiarą kradzieży. „Kieszonkowcy” często obserwują osoby porządkujące pomniki, które pozostawiają torebki bądź plecaki na ławce obok grobu. Pamiętajmy również, aby nie pozostawiać rzeczy wartościowych w zaparkowanym pojeździe. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych kwot pieniędzy, dokumentów czy biżuterii.

 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym wyjątkowym okresie,
kiedy w ciszy i spokoju chcemy oddać się zadumie przy grobach naszych bliskich.

Powrót na górę strony