Bezpieczny senior

„Krok po kroku … do bezpiecznego seniora” - kontynuacja kampanii

W trosce o bezpieczeństwo seniorów łódzcy policjanci kontynuują inicjatywę prewencyjno - profilaktyczną pod nazwą. „Krok po kroku … do bezpiecznego seniora”. Prowadzą szereg zintegrowanych działań profilaktycznych kierowanych zarówno do seniorów, jak i do osób im bliskich.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi ciągle uświadamiają seniorów w zakresie oszustw „pod legendą”. W tym celu podejmują kolejne inicjatywy i działania profilaktyczne, które mają ustrzec ich przed utratą dobytku całego życia.

Jednocześnie zwracają się do rodzin seniorów, jak też do osób w ich najbliższym otoczeniu, aby Ci otoczyli ich opieką. Apelują, aby wszyscy razem podjęli działania w walce przeciwko tego typu przestępczości i przestrzegali seniorów przed potencjalnymi zagrożeniami.

Jednym z ostatnich przedsięwzięć w tym zakresie było przekazanie spotów informacyjnych i plakatów przygotowanych przez policjantów z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi administratorom rynków handlowych usytuowanych na terenie Łodzi, które będą odtwarzane na tychże placówkach handlowych. Plakat dotyczący ww. zagadnienia został również przekazany do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi, gdzie będzie emitowany ku przestrodze na monitorach zainstalowanych w tramwajach.

Jak wynika z policyjnych danych w ciągu ostatnich 6 miesięcy na terenie miasta Łodzi odnotowano ponad 400 przypadków oszustw „pod legendą”. Większość z nich bo około 280 zakończyła się niepowodzeniem przestępców, co świadczy o tym, że prowadzone akcje profilaktyczne niewątpliwie przynoszą rezultaty. Problem jest jednak dalej aktualny. Łączna kwota wyłudzeń od początku roku do chwili obecnej to ponad 4,5 miliona złotych. Nadal jest potrzeba docierania z informacją o oszustwach „pod legendą” do jak najszerszej grupy ludzi, bowiem seniorzy tracą nie tylko dorobek całego życia, ale też kosztowności i cenne pamiątki.

 

SENIORZE
  • Nigdy nie podawaj swoich danych osobowych
  • Nigdy nie zgaduj z kim rozmawiasz

 

PAMIĘTAJ
  • POLICJA !!! NIGDY nie informuje o prowadzonych działaniach
  • NIGDY nie prosi o przekazywanie ŻADNYCH PIENIĘDZY

 

Razem dbajmy o bezpieczeństwo seniorów

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony