Bezpieczny senior

„Krok po kroku … do bezpiecznego seniora”

W trosce o bezpieczeństwo seniorów łódzcy policjanci kontynuują inicjatywę prewencyjno - profilaktyczną pod nazwą. „Krok po kroku … do bezpiecznego seniora”. Pomimo szeregu zintegrowanych działań kierowanych zarówno do seniorów, jak i do osób im bliskich niestety w dalszym ciągu odnotowujemy oszustwa popełniane „pod legendą”.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi ciągle podejmują kolejne inicjatywy i działania profilaktyczne, które mają ustrzec seniorów przed utratą dobytku całego życia. W tym celu uświadamiają nie tylko seniorów lecz również apelują do rodzin i osób najbliższych aby otoczyli ich opieką, przestrzegali przed potencjalnymi zagrożeniami.

Aby dotrzeć do jak najszerszej liczby odbiorców, tym razem łódzcy policjanci stworzyli spot profilaktyczny ostrzegający przez oszustwami „pod legendą”. Materiał obok strony internetowej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi został opublikowany na stronie Urzędu Miasta w Łodzi. Zachęcamy do jego obejrzenia i stosowania się do rad w nim ujętych.

Apelujemy:

SENIORZE:

- Nigdy nie podawaj swoich danych osobowych

- Nigdy nie zgaduj z kim rozmawiasz

PAMIĘTAJ:

- POLICJA !!! NIGDY nie informuje o prowadzonych działaniach

- NIGDY nie prosi o przekazywanie ŻADNYCH PIENIĘDZY

Razem dbajmy o bezpieczeństwo seniorów

Powrót na górę strony