Dbajmy o bezpieczeństwo naszych domów i mieszkań podczas letniego wypoczynku

Łódzcy policjanci w ramach działań profilaktycznych związanych z zapobieganiem włamaniom do domów prowadzą kampanię informacyjna pod nazwą „Jak skutecznie chronić mienie?

Okres wakacyjny to czas wzmożonych wyjazdów, podczas których opuszczamy nasze miejsce zamieszkania i udajemy się na letni wypoczynek. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wraz z terenowymi dzielnicowymi przestrzegają o zagrożeniach oraz informują o najefektywniejszych sposobach zabezpieczenia swoich lokali. Niezwykle ważnym aspektem jest korzystanie z pomocy sąsiedzkiej, stanowiącej niejednokrotnie niezawodną formę dbania o bezpieczeństwo nad pozostawionym na czas naszej nieobecności mieszkaniem. Podczas spotkań policjanci przypominają o dodatkowych środkach ochrony technicznej, takich jak: drzwi antywłamaniowe, rolety, kraty, folie antywłamaniowe, systemy monitoringu oraz alarmowania. Zwracają uwagę na sposób działania sprawców, którzy wielokrotnie dowiadują się o czasowym opuszczeniu domu z mediów społecznościowych. Funkcjonariusze chcąc przestrzeć, jak również uwrażliwić mieszkańców chwalących się zaplanowaną podróżą, przed ewentulanymi konsekwencjami tego typu zachowań prowadzą rozmowy z mieszkańcami, administratorami budynków wręczając im materiały profilaktyczne dotyczące przedmiotowej problematyki.

Przypominają, że wielokrotnie to nasza nieuwaga lub zaniedbanie może być przyczyną dokonania działań kryminogennych, tj. chociażby włamanie do lokalu. Podczas rozmów z mieszkańcami policjanci zwracają uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa, które wydawać się mogą prozaiczne, ale niejednokrotnie są w stanie uchronić nas przez zagrożeniem, tj. zwrócenie uwagi na pozostawienie niedomkniętych okien, drzwi, pozostawienie cennych rzeczy bez odpowiedniego zabezpieczenia np. rowerów na balkonie.

Pamiętajmy, udane wakacje, to bezpieczne wakacje.

Powrót na górę strony