Narkotyki i inne środki odurzające

Szkolenia w rozpoznawaniu substancji psychoaktywnych

W Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi rozpoczął się cykl szkoleń w ramach wewnętrznego doskonalenia zawodowego, mających na celu poszerzenie dotychczasowej wiedzy policjantów w zakresie rozpoznawania substancji psychoaktywnych i akcesoriów wykorzystywanych do ich zażywania oraz przechowywania z wykorzystaniem walizek edukacyjnych zakupionych przez Samorząd Województwa Łódzkiego. Walizki te zostały przekazane 27 czerwca br. Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi na potrzeby szkoleń prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji, które będą skierowane m.in. do nauczycieli, pedagogów i rodziców z terenu Łodzi i województwa łódzkiego.
Przekazane materiały edukacyjne docelowo wykorzystywane będą do prowadzenia szkoleń dla rodziców i nauczycieli na temat zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych, środków odurzających i zastępczych (tzw. dopalaczy), nowych substancji psychoaktywnych oraz leków wydawanych bez przepisu lekarza – kategoria dostępności OTC. Podczas szkoleń będą wykorzystane walizki edukacyjne wyposażone w atrapy najbardziej popularnych środków psychoaktywnych oraz przedmioty służące do ich  konfekcjonowania, przechowywania jak również do ukrywania tychże substancji oraz do ich konsumowania. Powyższa edukacja społeczna jest ukierunkowana na przeciwdziałanie przestępczości i demoralizacji osób nieletnich. Ponadto planuje się wykorzystanie powyższych materiałów edukacyjnych we współpracy z kościołami i związkami wyznaniowymi w zakresie zagrożeń związnych z używaniem substancji psychoaktywnych.
 

 • policjant prowadzi szkolenie
  policjant prowadzi szkolenie
 • uczestnicy szkolenia oglądają prezentację
  uczestnicy szkolenia oglądają prezentację
 • policjanci w trakcie szkolenia
  policjanci w trakcie szkolenia
 • uczestnicy szkolenia
  uczestnicy szkolenia
 • uczestnicy szkolenia
  uczestnicy szkolenia
 • uczestnicy szkolenia podczas prezentacji
  uczestnicy szkolenia podczas prezentacji
 • policjantka ogląda akcesoria służące do zażywania środków psychoaktywnych
  policjantka oglada akcesoria służące do zażywania środków psychoaktywnych
 • walizka edukacyjna zawierająca atrapy najpopularniejszych środków psychoaktywnych i akcesoriów służących do ich zażywania
  walizka edukacyjna
Powrót na górę strony