Aktualności

Łódzkie eliminacje wiedzy o bezpieczeństwie i sprawności fizycznej rozstrzygnięte.

Drugoklasiści ze szkoły Podstawowej nr 149 w Łodzi zostali zwycięzcami miejskiego etapu XIII edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa 2018 w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Łódzcy policjanci przeprowadzili w dniu 7 listopada 2018r etap miejski XIII edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Rywalizacja pięciu dwuosobowych drużyn, składających się z chłopca i dziewczynki została przeprowadzona w XLII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Stawowej 28 w Łodzi.

W pierwszej części konkursu wszystkie drużyny rozwiązywały test wiedzy o bezpieczeństwie składający się z 15 pytań. W drugiej części – na sali gimnastycznej dzieci pokonywały na czas  specjalnie przygotowany tor przeszkód. Każdy zawodnik wykonywał  przewrót w przód, zmagał się z rzutem piłkami, biegiem wahadłowym, przeskokiem przez skrzynię oraz pokonywał przeszkody w postaci ławek. Sportowej rywalizacji towarzyszyły dobra zabawa oraz doping osób kibicujących.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, laureaci zostali wyróżnieni pucharami oraz atrakcyjnymi nagrodami. Zwycięska dwójka w dniu 16 listopada 2018r będzie reprezentować Łódź w finale wojewódzkim.


Laureatami konkursu zostali:

I miejsce
uczniowie Szkoły Podstawowej nr 149

II miejsce
uczniowie Szkoły Podstawowej nr 64

III miejsce
uczniowie Szkoły Podstawowej nr 175

Powrót na górę strony