Aktualności

Nie daj szansy złodziejowi!

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców łódzcy policjanci ostrzegają przed kieszonkowcami. O zasadach bezpieczeństwa funkcjonariusze przypominają oczekującym na przystankach, dokonującym zakupów na rynkach i targowiskach oraz w łódzkich galeriach handlowych.

Zbliża się czas świątecznych zakupów, powszechnie łączony z rozkojarzeniem i rozproszeniem uwagi, skwapliwie wykorzystywanym przez złodziei kieszonkowych. Tłok w środkach komunikacji publicznej oraz tłum w miejscach prowadzenia handlu – na rynkach, targowiskach, w galeriach handlowych i sklepach – wyjątkowo sprzyjają ich przestępczej aktywności, dlatego też policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi rozpoczęli skierowaną do łodzian akcję informacyjno-edukacyjną, której celem jest uczulenie na zagrożenia i przekazanie apelu o zachowanie ostrożności oraz zwiększoną czujność. W ramach akcji umundurowani funkcjonariusze inicjują rozmowy z oczekującymi na tramwaj, czy autobus, klientami placówek handlowych i targowisk, przypominając, by nie przenosić przy sobie aktualnie zbędnej ilości gotówki, a posiadane pieniądze rozlokować w różnych kieszeniach, by także nie eksponować zawartości portfela czy torebki i mieć je zawsze pod czujną kontrolą. Jak wynika z policyjnych danych, szczególnie narażeni na ryzyko kradzieży są mężczyźni przenoszący portfel w tylnej kieszeni spodni i kobiety noszące torebki przesunięte ku plecom. Takie sytuacje ukazano w profilaktycznych spotach filmowych, przygotowanych przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi i pracowników łódzkiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, emitowanych w łódzkich tramwajach i autobusach.

Policyjni profilaktycy przypominają także, by przy wyjmowaniu towaru z koszyka, oglądaniu, czy przymierzaniu ubrań, nie odkładać torebek i portfeli na podłogę czy ladę oraz nie przechowywać wraz z kartą bankomatową zapisków z używanymi kodami.

Kierownictwo łódzkiej komendy zaplanowało też na okres przedświąteczny w1iększą liczbę nieumundurowanych i umundurowanych patroli,  kierowanych do służby w szczególnie popularne i zatłoczone miejsca.

 

Powrót na górę strony