Aktualności

SPOTKANIE POLICJANTÓW W DOMU SAMOTNEJ MATKI

W dniu 26 lutego 2020r w Domu Samotnej Matki przy ul. Broniewskiego 1a w Łodzi, odbyło się spotkanie podsumowujące miesięczną pracę dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Wizyta w Ośrodku, była dobrą okazją do zapoznania z zasadami funkcjonowania oraz formami niesionej pomocy. Dyrektor Domu Samotnej Matki w Łodzi siostra Magdalena Krawczyk przekazała, iż placówka dysponuje 60 miejscami dla bezdomnych kobiet w ciąży oraz z małymi dziećmi. W ośrodku przebywają również kobiety, które są ofiarami przemocy domowej. Dom samotnej matki dysonuje fachową pomocą personelu tj. pedagoga, psychologa, położnej i pracownika socjalnego. Poprzez pomoc prawną, medyczną, pracę socjalną, wychowawczą i psychoterapeutyczną, samotne matki mogą przygotować się do podjęcia trudu wychowania dziecka i samodzielnego życia. Pobyt dla kobiet z terenu Łodzi jest bezpłatny i mają one zagwarantowane podstawowe warunki bytowe. W trakcie spotkania zostały wyjaśnione wątpliwości prawne w zakresie zaistniałych w ośrodku problemowych sytuacji.

W drugiej części spotkania podsumowano wyniki pracy dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w miesiącu styczniu.

Powrót na górę strony