Aktualności

„Dzień Kobiet” z łódzkimi policjantami

8 marca 2021 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi spotkali się on-line z uczennicami pierwszych klas XLII i XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, którzy obok serdecznych życzeń z okazji Dnia Kobiet przybliżyli arkana służby w Policji.

Funkcjonariusze Zespół Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w dniu Święta Kobiet zorganizowali spotkania on – line z uczennicami klas policyjnych XLII Liceum Ogólnokształcącego im. I. Sendlerowej przy ul. Stawowej 28 w Łodzi oraz XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego przy ul. Perla 11 w Łodzi, podczas których złożyli z tej okazji najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom.

Korzystając w tak niezwykłej okazji policjanci zachęcali do wstąpienia w nasze szeregi. O zaletach, specyfice, a także tajnikach swojej profesji opowiedzieli: technik kryminalistyki – wskazując m.in. sposoby pracy na miejscu zdarzenia oraz metody zabezpieczania śladów, policjantka z wydziału dochodzeniowo – śledczego przybliżyła proces wykrywczy postępowania przygotowawczego, przewodnik psa służbowego – zachęcił do pracy ze zwierzętami tłumacząc proces wspólnego szkolenia przed przystąpieniem do obowiązków, dzielnicowy – opisał zakres swojej pracy na linii obywatel – policjant, a także profilaktyk, którego zadanie polega na przestrzeganiu przed różnymi przestępstwami i wykroczeniami. Ponadto młodzież dowiedziała się jakie warunki trzeba spełnić chcąc stać jednym z nas, wyczerpując tym samym odpowiedzi na pytania „co trzeba zrobić, aby zostać technikiem, dochodzeniowcem, przewodnikiem psa itd.”. Gościem specjalnym był „Karus” tropiący pies policyjny, który mimo przejścia na emeryturę pozostał ze swoim przewodnikiem, dziś był przeszczęśliwy mogąc po raz kolejny spotkać się w pracy.

 

Powrót na górę strony