Aktualności

Inauguracja przedsięwzięcia "Parasol bezpieczeństwa seniora"

Zespół Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KMP w Łodzi w ramach inauguracji przedsięwzięcia „Parasol bezpieczeństwa seniora” na terenie obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego „Arturówek” uczestniczył w ostatnim z cyklu spacerów realizowanych w ramach Wiosennego Maratonu Nordic Walking organizowanym przez Centrum Aktywnego Seniora w Łodzi.

​W dniu 19 czerwca 2021 roku policjanci korzystając z możliwości dotarcia do senioralnych grup odbiorców uczestniczących w powyższym maratonie zainaugurowali przedsięwzięcie profilaktyczne pod nazwą „Parasol bezpieczeństwa seniora”, którego zadaniem jest edukowanie starszych mieszkańców naszego miasta w zakresie wielu aspektów bezpieczeństwa, co z kolei jest podyktowane obchodzonym w dniu 15 czerwca 2021 roku „Światowym Dniem Praw Osób Starszych”, który ma zwrócić uwagę na powszechny problem łamania praw osób starszych. Tego dnia w maratonie uczestniczyły rotacyjnie kameralne grupy seniorów. Funkcjonariusze przy zachowaniu dystansu i reżimu sanitarnego chcąc dotrzeć z przekazem profilaktycznym wręczali seniorom ulotki oraz przestrzegali przed różnymi formami oszustw pod legendą. W trakcie rozmów bezpośrednich z seniorami przypominali także o zasadach bezpieczeństwa, o których należy pamiętać zarówno w domu, w przestrzeni publicznej, podczas podróży w sezonie wakacyjnym czy też w trakcie pobytu w plenerze, bądź na działce. Z uwagi na trwający już sezon urlopowy omawiali również sposoby zabezpieczeń przez włamaniem i kradzieżą do mieszkań, domów czy ogródków działkowych.

Seniorom uczestniczącym w maratonie serdecznie gratulujemy determinacji i wytrwałości oraz życzymy wszystkiego bezpiecznego.

Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KMP w Łodzi.

Powrót na górę strony