Aktualności

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU

15 grudnia 2022 roku rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” przygotowana przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Inicjatywa będzie realizowana na terenie całego kraju do 10 marca 2023 roku.

Okres świąteczno – noworoczny oraz zbliżający się czas ferii zimowych sprzyja podejmowaniu wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, w tym również przemieszczaniu się do miejscowości wypoczynkowych, gdzie znajdują się zorganizowane tereny narciarskie oraz rekreacyjne. Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych i poświęcona szeroko rozumianemu bezpieczeństwu osób korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich i snowboardowych. Celem nadrzędnym przedmiotowej inicjatywy jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Partnerami inicjatywy są: Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, GOPR, TOPR oraz Fundacja PZU.

Integralnym elementem akcji jest ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy pod nazwą „Śnieżny Dekalog” promujący bezpieczne narciarstwo oraz aktywny tryb życia. Konkurs adresowany jest do dzieci oraz młodzieży do szesnastego roku życia i będzie trwał od 2 stycznia do 3 marca 2023 roku.

Policyjni profilaktycy wspólnie z dzielnicowymi łódzkich komisariatów przez cały okres zimowy podczas spotkań z mieszkańcami Łodzi będą rozmawiać na temat zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas zimowego wypoczynku, ze zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo w domu, w mieście, podczas przemieszczania się, jak również uprawiania sportów zimowych i rekreacji.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej https://policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku, na której dostępne będą m.in. pliki do pobrania w formie elektronicznej zawierające materiały informacyjno-edukacyjne oraz regulamin konkursu „Śnieżny Dekalog”.

  • Kreci mnie bezpieczeństwo na stoku
Powrót na górę strony