Bezpieczny wypoczynek

Zadbajmy o bezpieczeństwo w okresie Święta Bożego Ciała

Z uwagi na wolny czas związany ze Świętem Bożego Ciała niezależnie od tego, czy opuszczamy miejsce naszego zamieszkania na dwie, trzy godziny, czy też na kilka dni oraz mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi ostrzegają i przypominają oraz apelują

  • Przed wyjściem z miejsca zamieszkania należy w sposób właściwy zadbać o zabezpieczenie mieszkania (dokładnie zamknąć drzwi i okna).
  • Poproś zaprzyjaźnionego sąsiada o zwrócenie uwagi na Twoje mieszkanie (zbieranie podczas Twojej nieobecności ulotek reklamowych, korespondencji, itp.).
  • Bądź ostrożny, nie informuj osób obcych o Twojej nieobecności.
  • Dbajmy także o nasze bezpieczeństwo podczas spędzania chwil wolnych na świeżym powietrzu zarówno na terenie ogródków działkowych, jak również na terenie otwartym, chociażby nad wodą.
  • Pamiętajmy, aby w sposób właściwy zabezpieczyć mienie, nie pozostawiajmy rzeczy wartościowych w miejscu widocznym, ważnym aspektem jest zamykanie na kłódki altanek oraz pomieszczeń narzędziowych, tak aby w sposób właściwy zabezpieczyć je przed włamaniem oraz kradzieżą.
  • Brawura jest złym doradcą dbajmy o bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich ze szczególnym zwróceniem uwagi na nasze pociechy. Spędzając czas wolny nad wodą należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa oraz zwiększenia nadzoru nad dziećmi, grillowania tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
  • Jeśli podróżujemy korzystając z komunikacji zbiorowej pamiętajmy jak ważne jest dbanie o właściwe zabezpieczenie naszego mienia w postaci chociażby portfela, czy telefonu komórkowego. Dbajmy o to, aby mieć właściwie zabezpieczone torebki podręczne, bądź bagaże. Chrońmy nasze mienie niezależnie od tego czy korzystamy ze środków komunikacji miejskiej czy też podróżujemy pociągiem. Zawsze należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. Tak, aby ten dzień świąteczny spędzić w sposób bezpieczny.

Apelujemy, aby pomimo luzowania obostrzeń w sposób rozsądny respektować przepisy obowiązującego prawa związane z zachowaniem reżimu sanitarnego dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Powrót na górę strony