Miejsca publiczne

Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa pomimo łagodzenia obostrzeń

Dbajmy o siebie i najbliższych. Pomimo łagodzenia obostrzeń pamiętajmy, że proces szczepień nadal trwa, wobec czego zachowajmy rozsądek i rozważnie korzystajmy ze zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu oraz wznowienia działalności gastronomicznej w ustalonym reżimie sanitarnym.

Pamiętajmy jednocześnie, że bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze.

Od 15 maja działalność gastronomiczną wznowiły ogródki w restauracjach. Tego typu miejsca działają w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m).

Od 28 maja działalność będą mogły wznowić restauracje. Lokale gastronomiczne będą musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1m, licząc od powierzchni stolika).

Powyższe reguluje: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W związku z powyższym łódzcy funkcjonariusze wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łodzi przypominali właścicielom restauracji o obowiązujących obostrzeniach wręczając im ulotki z wyciągiem z przepisów regulujących ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z prowadzoną przez nich działalnością gastronomiczną.

Powrót na górę strony