Aktualności

Napadł na wolontariuszy WOŚP

Łódzcy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że grożąc nożem kilku nieletnim wolontariuszom, skradł puszkę z datkami na WOŚP. Sprawcy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

15 stycznia 2017 roku w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, około godziny 12.00, w okolicy kościoła przy ulicy Strycharskiej w Łodzi doszło do rozboju.  Nieznany wówczas sprawca, grożąc trzymanym w ręku nożem do tapet, zastraszył 3 małoletnich wolontariuszy a następnie skradł puszkę z datkami na WOŚP i uciekł. Policjanci pracując nad sprawą ustalali i przesłuchiwali świadków, zabezpieczali zapisy monitoringów, na podstawie bieżącej analizy materiału dowodowego oraz znajomości środowiska osób wchodzących już wcześniej w konflikty z prawem wytypowali sprawcę.

2 lutego 2017 funkcjonariusze dotarli pod  ustalony adres, pod którym miał przebywać podejrzewany mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna od dłuższego czasu zamieszkuje na terenie Łodzi wraz z konkubiną i dzieckiem. 33-latek został zatrzymany. Po rozmowie z policjantami wskazał miejsce gdzie w zaspie śnieżnej ukrył puszkę, z której wcześniej zabrał gotówkę. Charakterystyczna puszka WOŚP została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. Śledczy przeprowadzili także okazania zatrzymanego pokrzywdzonym nieletnim co potwierdziło wcześniejsze ustalenia. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat. Taki zarzut 33-latek usłyszał już w prokuraturze, która wystąpi do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

Powrót na górę strony