Aktualności

Jechał na podwójnym gazie i dachował

52-letni mieszkaniec Łodzi, po spożyciu alkoholu wsiadł za kierownicę i ruszył na przejażdżkę, która zakończyła się dachowaniem. Od początku 2017 roku łódzcy policjanci ujawnili 411 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

29 maja 2017 roku w godzinach wieczornych, do policjantów Ruchu Drogowego KMP w Łodzi dotarła informacja, z której wynikało, że kierowca audi stracił panowanie nad swoim autem i spowodował kolizję. Funkcjonariusze potwierdzili fakt, iż mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Łodzianin późnym popołudniem wraz ze swoją znajomą postanowili napić się wysokoprocentowego napoju. Po spożyciu razem ruszyli na przejażdżkę. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Niestety w pewnym momencie utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w skrzynkę elektryczną. Następnie dachował, zatrzymując się na pobliskim pasie zieleni. Na szczęście ani kierowcy ani pasażerce nic się nie stało. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę na „podwójnym gazie”. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Najczęstsze wykroczenia popełniane przez nietrzeźwych kierujących to nadmierna prędkość, wymuszenie pierwszeństwa oraz jazda po niewłaściwej stronie drogi .

Pamiętajmy!!!

Brak wyobraźni i odpowiedzialności osób, które po wypiciu alkoholu siadają za kierownicę skazują innych uczestników ruchu na stanie się ich potencjalną ofiarą.

Każdy kierowca wsiadający za kierownicę po alkoholu to potencjalny zabójca. Widzisz – reaguj dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 997, 112.

 

Możesz zachować pełną anonimowość a Twoja reakcja może uratować czyjeś życie.

Powrót na górę strony